KONCENTRATY SPOŻYWCZE

Branża spożywcza chętnie korzysta z różnego rodzaju koncentratów spożywczych, gdyż pozwalają one na uzyskiwanie poszukiwanych, intensywnych rezultatów w stosunkowo prosty sposób. Zazwyczaj myśląc o oferowanych koncentratach myślimy o solowych smakach, które dodajemy w standardowej dawce w celu zintensyfikowania konkretnego smaku. Jesteśmy dystrybutorem bardzo zaawansowanych koncentratów mleka, śmietany i sera w proszku, które poza tym efektem pomagają osiągnąć zdecydowanie więcej, reagując z innymi składnikami.

Produkty Butter Buds są silnie skoncentrowanymi koncentratami nabiału otrzymywanymi przy obróbce naturalnymi enzymami. Ponieważ do ich wytwarzania używa się nietypowej, opatentowanej technologii są one prawnie zaliczane do aromatów i deklarowane na etykiecie jako naturalny aromat lub w niektórych przypadkach aromat.

Koncentraty spożywcze, których jesteśmy dystrybutorem, to najwyższej jakości produkty amerykańskie o naturalnych zapachach i smakach. Polecamy je do wyrobu różnego rodzaju produktów spożywczych. Odpowiednio użyte wdają efekt wzmocnienia smaku produktu, sprawiają, że dłużej utrzymuje się on na języku, a maskują nieprzyjemny smak np. tłuszczu roślinnego lub WPC.

Zastosowanie koncentratów spożywczych

Zastosowanie koncentratów spożywczych jest obecnie w branży spożywczej bardzo szerokie. Są one wygodne, a jeśli dodatkowo prezentują tak wysoką jakość jak produkty, które dystrybuujemy, można na nich polegać niezależnie od pory roku, zmian pogody, czy wydłużonego czasu przechowywania. Za ich pomocą można osiągać doskonałe rezultaty kulinarne i udoskonalać tworzone produkty.

Nasze koncentraty spożywcze są przede wszystkim sposobem na uatrakcyjnienie wyrobów spożywczych, dodanie im pełni smaku i wzmocnienia aromatu. Pozwalają też na wyrafinowane przygotowywanie na ich bazie różnego rodzaju pokarmów o zaletach prozdrowotnych, dzięki swej naturalności i maskowaniu nieprzyjemnych posmaków ze zdrowych substancji.

Zalety stosowania koncentratów spożywczych

Dzięki naszym koncentratom spożywczym można znacznie uprościć proces produkcji różnego rodzaju wyrobów spożywczych, zmniejszając ilość składników w recepturze. Jednocześnie można komplementować produkt używając tradycyjnych esencji, które lepiej zadziałają dając efekt synergii z Butter Buds. W ten sposób możemy zapewnić wyrobom wyraźny smak i aromat, pochodzące ze starannie wykonanych receptur. Takie produkty mają znaczną przewagę smakową nad innymi i są chętniej wybierane przez konsumentów.

Nasze koncentraty spożywcze można wykorzystywać do różnych celów, a także dowolnie je łączyć z reagującymi korzystnie dodatkowymi składnikami. Ich wielką zaletą jest też łatwość i wygoda stosowania, a także możliwość długiego przechowywania bez uszczerbku dla ich wartości. 

Kiedy należy stosować koncentraty w branży spożywczej

Zastosowanie naszych koncentratów suchych potrafi być wielkim udogodnieniem. Właściwie dobrane koncentraty spożywcze mogą zastępować trudniejsze w zastosowaniu składniki w tradycyjnej formie. Nasze koncentraty w proszku i płynie należy stosować przede wszystkim do wzmacniania smaku i zapachu, nadania pełni smaku i obniżania kosztów produkcji.