Oferta firmy Butter Buds Food Ingredients

Firma Butter Buds Food Ingredients jest oddziałem Cumberland Packing Corporation, która od 1980 roku zajmuje się rozwojem innowacyjnych, naturalnych, silnie skoncentrowanych aromatów i składników mlecznych. Firma ta jest uznana za lidera w tej dziedzinie. Jej głównym zadaniem jest tworzenie oraz dostarczanie nowatorskich rozwiązań dla klientów. Produkty Butter Buds cieszą się uznaniem w prawie trzydziestu krajach całego świata.

Korzyści ze stosowania Butter Buds

W celu stworzenia pełnosmakowych, naturalnych koncentratów mlecznych firma wykorzystuje enzymatyczną modyfikację, mieszaninę aromatyczną oraz technologię kapsułkowania. Do enzymatycznej modyfikacji używa prawdziwego masła, śmietany i sera, żeby wyswobodzić ich pełny potencjał smakowo-zapachowy. W przeciwieństwie do aromatów pochodzenia chemicznego, produkty te wykraczają poza górne nuty smakowo-zapachowe, żeby wprowadzić bogactwo smaku mlecznego, odczucie pełni smaku oraz w celu zamaskowania obcych posmaków. Rezultatem tego jest produkt, który zapewnia większą satysfakcję podczas jedzenia, o lepszym profilu żywieniowym, wytworzony przy obniżeniu kosztów produkcji. Aromaty spożywcze dostępne są w postaci stabilnych podczas przechowywania proszków, które nie muszą być poddawane chłodzeniu. Kluczowe korzyści z zastosowania aromatów firmy Butter Buds obejmują:

Jasność oznaczenia

Butter Buds na etykiecie końcowego produktu oznaczone jest w postaci przyjaznego dla konsumenta terminu: "aromat naturalny".

Oszczędność kosztów

Ponieważ aromaty Butter Buds są silnie skoncentrowane, typowe ich użycie leży na ekstremalnie niskim poziomie (zwykle <1.0%). Można osiągnąć ogólną oszczędność kosztów nie rezygnując z jakości oraz odwołania na etykiecie.

Redukcja ilości tłuszczu

Ekstremalnie niski poziom użycia aromatów w rezultacie wnosi mniej niż 0.1% tłuszczu do produktu końcowego. Możesz stworzyć produkt o niskiej zawartości tłuszczu, który zachowuje wszystkie walory smakowo-zapachowe i jakość pełno tłuszczowego produktu.

Wzmocnienie odczucia pełni smaku

Bogactwo aromatu Butter Buds "oszukuje podniebienie" w kierunku odczuwania bogatego, pełnego, bardziej kompleksowego smaku, w porównaniu ze smakiem osiągalnym.

Wzmacnianie innych aromatów

Butter Buds wzmacnia inne aromaty włączając w to czekoladowy i waniliowy w produktach słodkich oraz czosnkowy w ofercie pikantnych.

Maskowanie obcych posmaków

Obce posmaki stwarzają rzeczywiste wyzwanie w wielu systemach żywnościowych. Nawet przy niskim poziomie ich stosowania, Butter Buds® mogą bardzo efektywnie maskować niechciane obce posmaki, np. w lodach.

Wygładzanie ostrych nut smakowych

Butter Buds wygładza ostre nuty pochodzące z pieprzu i innych przypraw bez zmiany żądanego profilu smakowo-zapachowego.

Stabilna cena

Ceny komponentów mlecznych mogą się wahać, co stanowi spore wyzwanie dla kontroli kosztów. Ceny Butter Buds są bardzo stabilne, więc można kontrolować koszty oraz marże.

Pomoc technologów

Profesjonaliści z firmy GBD chętnie pomogą przy wyborze odpowiedniego aromatu, jego formy i doradzą, w jakich ilościach go zastosować.

Cheese Buds®

Zastrzeżona technologia uwalnia pełny potencjał smakowo-zapachowy z prawdziwego sera w celu stworzenia pełno aromatycznych, naturalnych koncentratów mlecznych - ekonomicznej, wygodnej i "zdrowej" formy produktu mlecznego. Aromaty Cheese Buds wprowadzają prawdziwy smak sera bez mydlanego posmaku.

Cream i Milk Buds®

Zastrzeżona technologia uwalnia pełny potencjał smakowo-zapachowy z prawdziwej śmietany w celu stworzenia pełno aromatycznych, naturalnych koncentratów mlecznych - ekonomicznej, wygodnej i "zdrowej" formy produktu mlecznego. W przeciwieństwie do większości substancji zapachowych, aromaty Cream i Milk Buds wykraczają poza "górne nuty" smakowo-zapachowe, aby zapewnić bogactwo produktu mlecznego, w celu maskowania obcych posmaków i dla wniesienia odczucia produktu pełnotłustego.

Produkty Specjalne

Opatentowana technologia użyta jest również do produkcji aromatów specjalnych z oliwy z oliwek, masła kakaowego i piwa. W przeciwieństwie do większości aromatów, produkty Butter Buds wykraczają poza "górne" nuty smakowo-zapachowe, wprowadzając bogactwo produktu wyjściowego.